TOKO & Rally-toko
Tulokset rally-tokon triplaviikonloppu 24.-25.10.
Triplaviikonlopussa kisattiin tuomari Minna Hillebrandin vauhdikkailla ja teknisillä radoilla. Lauantaina kisattiin myös Vesikoirat ry rotumestaruudesta sekä Koillismaan Koirakerhon kerhonmestaruudesta. Talvisesta kelistä huolimatta iloiset ja lämminhenkiset suoritukset täyttivät Ruska Laukan maneesin. Erityiset onnittelut uudelle rally-toko valiolle, koulutustunnukset saaneille sekä luokissansa sijoittuneille!
LAUANTAI A-KILPAILU 24.10.
ALO
1. RTK1 Galottens Luminal ja Laura Rontu
2. Suopunkitytön Kultaralli ja Jenny Halvari
3. Mimakon Curt Kobain ja Mirja Jauhiainen
TP RTK1 No-How Hidden Star ja Sella Siniluoto
AVO
1. Faruk Alta Escuela ja Marika Siniluoto
2. RTK2 Taikatuokion Tunturinhelmi ja Emilia Heikkala
VOI
1. TP Murun Kartanon Bessi ja Marja-Leena Pyykkönen
2. Ferdores I am Super Man ja Heikki Tuomola
3. Lilymoon Crazy Daisy ja Kati Heikkinen
MES
1. FI RTVA Fyrryous Duke of Hazard ja Elina Karppinen
2. Suopunkitytön Piika Pihkatassu ja Eija Mykkänen
3. Scabbers Afrodita ja Satu Savilaakso
TP RTK4 Szofogadas Szita ja Eija Mykkänen
LAUANTAI B-KILPAILU 24.10.
ALO
1. RTK1 Dolce Vita von Romanshof ja Satu Kyllinen
2. Mimakon Curt Kobain ja Mirja Jauhiainen
3. Ajawixen’s Nothing Else Matters ja Camilla Andersson
TP Suopunkitytön Kultaralli ja Jenny Halvari
RTK1 Ran-Plan Nextferrari ja Päivi Ahola
AVO
1. No-How Hidden Star ja Sella Siniluoto
2. TP Faruk Alta Escuela ja Marika Siniluoto
3. Ragdolls Glamour Girl ja Satu Kyllinen
VOI
1. RTK3 Lilymoon Craizy Daisy ja Kati Heikkinen
2. TP Ferdores I am Superman ja Heikki Tuomola
3. Murunkartanon Bessi ja Marja-Leena Pyykkönen
MES
1. Pendolinon Al Fine ja Mervi Pihlaja
2. Scabbers Afrodita ja Satu Savilaakso
3. Furryous Duke of Hazzard ja Elina Karppinen
TP Karamain Umadevi ja Asta Kivijärvi
VESKOIRAT RY ROTUMESTARUUS
ALO
1. Mimakon Curt Kobain ja Mirja Jauhiainen
2. Ran-Plan Nextferrari ja Päivi Ahola
VOI
1. Ferdores I am Superman ja Heikki Tuomola
MES
1. Furryous Duke of Hazzard ja Elina Karppinen
2. Aquagruaz Viva Caramela ja Tessa Suopanki
3. Beso Bocan Dictatorzuelo ja Päivi Ahola
KOILLISMAAN KOIRAKERHON KERHON MESTARUUS
1. Aquagruaz Viva Caramela ja Tessa Suopanki
2. Chic White Shine ja Sari Kallio
SUNNUNTAI 25.10.2020
ALO
1. Hopeanuolen Ylioppilas ja Marika Mäkikyrö
2. Flammeus Legends Never Die ja Laura Ojala
3. Goldsparkles True Faith ja Riia Sarre
TP RTK1 Pikkuroosan Close to You ja Noora Huotari
RTK1 Kivivainion Da Vince ja Satu Pesonen
AVO
1. Ragdolls Glamour Girl ja Satu Kyllinen
2. RTK2 Colorline Kind of Magic ja Raijamaija Härönoja
3. Ragdolls Hertta’s Harmonius ja Satu Kyllinen
TP Pilvipolun Metsänhalliparta ja Anna-Maria Ojala
VOI
1. RTK3 Kultahännän Eränkävijä ja Riikka Hast
MES
1. Aquagruaz Viva Caramela ja Tessa Suopanki
TP Lilymoon Craizy Daisy ja Kati Heikkinen
12.10.2019 Rally-toko kilpailujen tulokset:
8.9.2018 Rally-toko kilpailujen tulokset:
Tottelevaisuuskoe 31.7.16 - tulokset
ERIKOISVOITTAJALUOKKA
1. No-How Coming Back & Jauhiainen Kaisa, EVL1
2. Look Like Blazing Beast & Kangasniemi Saara EVL2
Jolly-Dollyn Licorise Kiss & Sutinen Sonja, EVL0
VOITTAJALUOKKA
1. Sidewild Xmas Rudolph & Mönttinen Oona, VOI1
Kangasvuokon Anemone & Häme Marianna, ohjaaja keskeytti
AVOINLUOKKA
1. Eloisa Talismaani & Männistö Minna, AVO1
2. Azuricoyotes the Five Far Stars & Uurtamo Eila, AVO1
3. Milomiss Halloween Spirit & Mönttinen Emilia, AVO2
4. Kelmi Kulta-Into Pii & Berg Leena, AVO2
5. Miklaus I am Paris & Pihlaja Mervi, AVO3
6. Big-Wood’s My Ihq Indica & Antila Saara, AVO3
ALOKASLUOKKA
1. Suhteellisen Valhe & Åkerlund Hannele, ALO1 KP
2. Jubileum Stellan & Savolainen Marika, ALO1 KP
3. Aslak & Karjalainen Mirva, ALO1 KP
4. Harmajaisen Routa Rebekka & Kärnä Maria, ALO1
5. Liekehtivä Asiameininki & Siirtola Henna, ALO1
Tingelbergin Princess Grin & Heikkinen Aila, ohjaaja keskeytti
Rally-tokokilpailuiden tulokset la 2.7.2016
Alokasluokka klo 10:00 | |||
Koiran nimi | Ohjaaja | Tulos | Sijoitus |
Ferdores Hoogie Boogie | Kokkonen Tessa | 100 p. | 1. |
Minejas Cool Chicco | Poussu Leena | 100 p. | 2. |
Borgåkers Qusamo Calling | Juntunen Riikka | 100 p. | 3. |
Helminukkajäkkärän Victoria | Tilus Helena | 97 p. | |
Sola | Annala Minna | 96 p. | |
Caravan Ultra Marine | Kuha Marjo | 96 p. | |
Karu | Annala Minna | 95 p. | RTK 1 |
King of the Ring Z Bogdanowej Zagrody | Ikonen-Kontturi Sanna | 95 p. | TP |
Opas Aava | Sippola Katja | 95 p. | |
Beso Bocan Dictadorzuelo | Ahola Päivi | 95 p. | |
Pendolinon Al Fine | Pihlaja Mervi | 95 p. | |
Rochallor Black Panther | Heikkinen Aila | 95 p. | |
Hillitön Piisamirotta | Suihko Heidi | 95 p. | |
Cindy | Posio Tiia | 94 p. | RTK 1 |
Shadoway's Live a Little Wildly | Lehtiniemi Marja | 94 p. | RTK 1 |
Hofmacher Ozzy | Salmikivi Elina | 94 p. | |
Rochallor Firefly | Heikkinen Aila | 93 p. | |
Amor'jade Definitely Wild Soul | Kuha Marjo | 86 p. | |
Avoinluokka klo 11:50 | |||
Britax Hector | Ihme Tuula | 96 p. | 1. |
Mäkiharjun Can U Imagine This | Pöllänen Tiina | 95 p. | 2. |
Hazelmoor Yedi Yogibear | Lindfors Pia | 95 p. | 3. |
Hippu | Alajuuma Minna | 90 p. | |
Wyomaers Miss Bimbo | Pyykkönen Marja-Leena | 85 p. | |
White Spirit of Dreams Aragorn | Leinonen Mia | 82 p. | |
Big-Wood's Duchess | Sakko Suvi | 81 p. | |
Miklaus I Am Paris | Pihlaja Mervi | 81 p. | |
Look Like Blazing Beast | Kangasniemi Saara | - | TP |
Voittajaluokka klo 12:45 | |||
Britax Fancy | Törmänen Riitta | 96 p. | 1. TP |
Demant's Xcisu | Ihme Tuula | 80 p. | 2. |
Suopunkitytön Sisnavyöke | Mykkänen Eija | 79 p. | 3. |
Frosty Forest Knock Out | Alve Emma | 79 p. | |
Mestariluokka klo 13:40 | |||
Tronic Pacifica | Päykkönen Kirsi | 96 p. | 1. |
Zestforlife Storm Cloud | Lindfors Pia | 92 p. | 2. TP |
Tulisalon Magnetic Wolf | Mäkiharju Vanessa | 91 p. | 3. |
Novamian Rose Moonstone | Kivioja Anu | 87 p. | |
Hunajan Don Juan | Uuksulainen Minttu | 86 p. | |
Cleo | Mykkänen Eija | 84 p. | |
Bordetella's X-Sera | Mykkänen Eija | 81 p. | |
Tsarskoje's Jondalar | Myllyperkiö Minna | 71 p. | |
Alokasluokka klo 15:30 | |||
Rochallor Firefly | Heikkinen Aila | 99 p. | 1. RTK 1 |
Minejas Cool Chicco | Poussu Leena | 99 p. | 2. |
Pendolinon Al Fine | Pihlaja Mervi | 96 p. | 3. |
Rochallor Black Panther | Heikkinen Aila | 95 p. | |
Ferdores Hoogie Boogie | Kokkonen Tessa | 90 p. | TP |
Avoinluokka klo 16:20 | |||
Look Like Blazing Beast | Kangasniemi Saara | 99 p. | 1. |
Klomppa Marek | Päykkönen Kirsi | 98 p. | 2. RTK 2 |
Miklaus I Am Paris | Pihlaja Mervi | 92 p. | 3. |
Wyomaers Miss Bimbo | Pyykkönen Marja-Leena | 82 p. | TP RTK 2 |
Voittajaluokka klo 17:15 | |||
Britax Fancy | Törmänen Riitta | 97 p. | 1. |
Dark Water's Elegant Star | Tiermas Marika | 90 p. | 2. RTK 3 |
Frosty Forest Knock Out | Alve Emma | 82 p. | 3. RTK 3 TP |
Hazelmoor Yedi Yogibear | Lindfors Pia | 56 p. | |
Mestariluokka klo 18:00 | |||
Tronic Pacifica | Päykkönen Kirsi | 98 p. | 1. RTK 4 FIN RTVA |
Zestforlife Storm Cloud | Lindfors Pia | 96 p. | 2. |
Hunajan Don Juan | Uuksulainen Minttu | 76 p. | 3. |
Tulisalon Magnetic Wolf | Mäkiharju Vanessa | 60 p. | |
Tsarskoje's Jondalar | Myllyperkiö Minna | 38 p. |
4.7.15 Tottelevaisuuskokeen tulokset:
Tuomarina kokeessa toimi Heli Kelhälä ja liikkeenohjaajana Merja Isonikkilä.
Erikoisvoittajaluokka:
1. Look Like Blazing Beast, om. ja ohj. Saara Kangasniemi EVL1 277,5p. TK4
2. Weekasi Limited Edition, om. ja ohj. Milla Takalahti EVL1 263 p. TK4
3. Britax Fancy, ohj. Riitta Törmänen, om. Riitta Törmänen ja Toni Kämäräinen EVL2 246,5 p.
4. Suopunkitytön Tupla-Täplä, om. ja ohj. Eija Mykkänen EVL3 222p.
5. Pythagoraan Easy Emerald, om. ja ohj. Tuija Pohjanvirta EVL3 206,5p.
Voittajaluokka:
1. No-How Coming Back, om. ja ohj. Kaisa Jauhiainen VOI1 296 p. KP KERHONMESTARI
2. Borderluck's The Pink's In Town, om. ja ohj. Emmi Mustaniemi VOI1 291p. KP
3. Käpäläkoplan Milla, om. ja ohj. Teresa Tuomela VOI2 224,5 p.
4. Finnhill I Did It Again, om. ja ohj. Irma Niskanen VOI3 204 p.
5. Ferdores Hoogie Boogie, om. ja ohj. Tessa Kokkonen VOI3 202 p.
6. Pikkupaimenen Time After Time, om. ja ohj. Milla Takalahti VOI0 139p.
Suopunkitytöt Sisnavyöke, om. ja ohj. Eija Mykkänen Tuomari keskeytti kokeen 84 p.
Avoinluokka:
1. Särkivaaran Älä Lyö Yli Nyt, om. ja ohj. Jenni Suomalainen AVO1 183 p. KP
2. Koda, om. ja ohj. Oona Puolitaival AVO1 173 p. TK2
3. Borgåkers Qusamo Callin, om. ja ohj. Riikka Juntunen AVO1 169,5 p.
4. Muttaburra Sunset Boulevard, om. ja ohj. Virpi Mustaniemi AVO2 155 p.
5. Flatouts Famous, ohj. Marika Koivisto,om. Marika Koivisto ja Maiju Häkkilä AVO3 131,5 p.
6. Sera, om. ja ohj. Maria Kärnä AVO3 124,5 p.
7. Golden Mist Touch of Wren, om. ja ohj. Anne Lämsä AVO3 120 p.
8. Ikuisesti Aika Kone, om. ja ohj. Heidi Ranta ohjaaja keskeytti kokeen
Alokasluokka:
1. Marotin Estelle, om ja ohj. Anne Rahikainen ALO1 169 p.
2. Peijoonin Bam-Bam Betty Bear, om. ja ohj. Anne Määttä ALO2 154 p.
3. Glenhouse's Adorable Liar, om. ja ohj. Laura Hirvonen ALO3 139 p.
4. Käpäläkoplan Hugo, om. ja ohj. Teresa Tuomela ALO3 136 p.
Onnea kaikille kokeessa menestyneille ja omaan suoritukseensa tyytyväisille!