Match Show -tuloksia

Vappumätsäri 1.5.2014 tulokset, tuomareina Susanna Viinikka ja Leena Poussu

BEST IN SHOW
1. Lapinporokoira Pihka, ohjaaja Mari Aikio
2. Australianpaimenkoira Rene, ohjaaja Heidi Hietala
3. Karjalankarhukoira Ritu, ohjaaja Noora Veteläinen
4. Berninpaimenkoira Helmi, ohjaaja Hanna Tuovila
5. Siperianhusky Istna, ohjaaja Anna-Liisa Aikio

AIKUISET
Siniset
1. Australianpaimenkoira Rene, ohjaaja Heidi Hietala
2. Cockerspanieli Stella, ohjaaja Annika Korva
3. Suomenajokoira Pipsa, ohjaaja Arja Haataja

Punaiset
1. Lapinporokoira Pihka, ohjaaja Mari Aikio
2. Englanninsetteri Hope, ohjaaja Jyrki Vohlonen
3. Pitkäkarvainen collie Kassu, ohjaaja Mari Pesonen

PENNUT
Siniset
1. Berninpaimenkoira Helmi, ohjajaa Hanna Tuovila
2. Leonberginkoira Leona, ohjaaja Elina Laakkonen
3. Karkeakarvainen mäyräkoira Mauri, ohjaaja Sini Jurmu-Haataja

Punaiset
1. Karjalankarhukoira Ritu, ohjaaja Noora Veteläinen
2. Mittelspitz Sutki, ohjaaja Tytti Mustonen
3. Valkoinen länsiylämaanterrieri Lilli, ohjaaja Tiina Maikku

VETERAANIT
1. Siperianhusky Istna, ohjaaja Anna-Liisa Aikio
2. Labradorinnoutaja Moona, ohjaaja Marika Tiermas

LAPSI & KOIRA
1. Punainen irlanninsetteri Hulda, ohjaaja Luna Urpilainen
söpöin pari: Punainen irlanninsetteri Hulda & Luna Urpilainen
päivän positiivisin: Australianterrieri Iines & Ronja Pätsi
hauskimmat korvat: Perhoskoira Fanni & Reetta Revonmäki
iloisin esittäjä: Novascotiannoutaja Karo & Eveliina Määttä
iloisin ilme: Berninpaimenkoira Helmi & Janne Tuovila
reippain esittäjä: Pitkäkarvainen collie Otto & Essi Pesonen

Kiitos kaikille osallistujille mukavasta päivästä!

***********************************************************************

Match show 27.4.2012 tulokset

BEST IN SHOW, tuomarit Piia Vihavainen ja Tiina Maikku 
1. Samojedi , Taneli , ohjaaja Anna-Liisa Aikio
2. x-rotuinen , Nöpö , ohjaaja Aate Polojärvi
3. Kk. saksanseisoja, Bina , ohjaaja Sanna-Mari Runtti
4. Pieni münsterinseisoja , Valtti , ohjaaja Sari Alatossava
5. Leonberginkoira , Hero , ohjaaja Mirella Jutila

AIKUISET, tuomari Piia Vihavainen 
Siniset
1. x-rotuinen , Nöpö , ohjaaja Aate Polojärvi
2. Kääpiösnautseri , Wiivi , ohjaaja Saila Hyrkäs
3. Australianpaimenkoira , Emma , ohjaaja Sanna-Mari Runtti
4. Karkeakarvainen saksanseisoja , Hani , ohjaaja Oiva Tuomaala

Punaiset
1. Samojedi , Taneli , ohjaaja Anna-Liisa Aikio
2. Australianpaimenkoira , Väinö , ohjaaja Mari Pesonen
3. Suomenlapinkoira , Mosku , ohjaaja Tytti Mustonen
4. Cockerspanieli , Alma , ohjaaja Aino-Maija Kokkila

PENNUT, tuomari Tiina Maikku 
Siniset
1. Leonberginkoira , Hero, ohjaaja Mirella Jutila
2. Tiibetinspanieli , Dina , ohjaaja Sirpa Määttä
3. Pohjanpystykorva , Halla , ohajaaja Miia Ailvonen
4. Saksanpaimenkoira, Tarmo , ohjaaja Eveliina Ruokamo

Punaiset
1. Pieni münsterinseisoja , Valtti , ohjaaja Sari Alatossava
2. Beagle , Atte , ohjaaja Olga Klemetti
3. Australianterrieri , Iines , ohjaaja Ronja Pätsi
4. Labradorinnoutaja , Alva , ohjaaja Essi Paloniemi

VETERAANIT, tuomari Tiina Maikku 
1. Karkeakarvainen saksanseisoja , Bina , ohjaaja Sanna-Mari Runtti
2. Australianterrieri Pimu , ohjaaja Anne Norri
3. Tiibetinspanieli , Luka , ohjaaja Sanna Heiskanen
4. Siperianhusky , Pikkune , ohjaaja Maria Kärnä

LAPSI JA KOIRA, tuomari Tiina Maikku 
1. Mittelspitz , Lieben , ohjaaja Veele Polojärvi
2. Tiibetinspanieli , Nadija , ohjaaja Veera Määttä
3. x-rotuinen , Nöpö , ohjaaja Aate Polojärvi

***********************************************************************

MATCH SHOW, TULOKSET 5.6.2011

LELUKOIRAKILPAILU
1. Husky Pettu, Veele Polojärvi
1. Collie Pekka, Ronja Tyni
1. Husky Jekke, Julia Nevanperä

LAPSI JA KOIRA –kilpailu
1. Mittelspitz Lieben, Fanni Polojärvi
2. Karkeakarvainen mäyräkoira Ritu, Sofia Juurtela
3. Beagle Roosa, Anniina Tyni
4. Sekarotuinen Lulu, Viivi Määttä
5. Sekarotuinen Nöpö, Aate Polojärvi

BEST IN SHOW
1. Australianpaimenkoira Veeti, Mari Pesonen
2. Hollanninpaimenkoira Roosa, Eveliina Väisänen
3. Samojedi Taneli, Anna-Liisa Aikio
4. Keeshond Ruusa, Johanna Kallioniemi

AIKUISET KOIRAT yli 12 kk, punaisen nauhan saaneet koirat
1. Australianpaimenkoira Veeti, Mari Pesonen
2. Mittelspitz Lieben, Fanni Polojärvi
3. Australianpaimenkoira Vili, Heidi Hietala

AIKUISET KOIRAT yli 12 kk, sinisen nauhan saaneet koirat
1. Keeshond Ruusa, Johanna Kallioniemi
2. Ruotsinlapinkoira Abba, Matilda Polojärvi
3. Valkoinen ruotsinhirvikoira Kiki, Anu Pitkänen

PENNUT alle 12 kk, punaisen nauhan saaneet koirat
1. Samojedi Taneli, Anna-Liisa Aikio
2. Kultainennoutaja Nemo, Minna Isokangas
3.´Mittelspitz Lilli, Kaisa Käkelä

PENNUT alle 12 kk, sinisen nauhan saaneet koirat
1. Hollanninpaimenkoira Roosa, Eveliina Väisänen
2. Mittelspitz Garu, Maria Kärnä
3.´Australianpaimenkoira Väinö, Mari Pesonen

Onnittelut kaikille menestyneille ja omaan suoritukseensa tyytyväisille! 
Kuvia netissä >>

BIS-koirakot