KUUSAMO AGILITY CUP

Cupin lopulliset sijoitukset ratkeavat virallisiin kisoihin Rukan Roihuralleihin 8.-10.9.2017 osallistuneiden koirakoiden tulosten perusteella. Tulokset on koottu jo alle, kunkin koirakon paras rata on merkitty punaisella. Cupin lopullisia tuloksia saatte vielä odottaa hetken!

RUKAN ROIHURALLIT 2017                          
Kuusamo Agility Cupiin osallistuneet koirakot, joilla tulos kyseisiltä radoilta.                  
Rata Luokka Kokoluokka Sija Nro Rotu Koira Ohjaaja Edustusseura Aika Nopeus AV RV Tulos Pistelasku Pisteet Huomioi
A 3 mini 1 54 walter Esme Katja Kelloniemi HAU 44,88 4,32 -12,1 5 5 5*2=10 10  
A 3 maksi 3 112 x-rotu Cindy Tiia Posio KOIKO 55,73 3,48 -1,27 5 5 5*2=10 10  
B 1 maksi 6 17 auskel Tykky Heidi Parkkisenniemi KOIKO 46,63 3,32 -6,37 15 15 5*2=10 10  
C 1 maksi 4 17 auskel Tykky Heidi Parkkisenniemi KOIKO 38,53 3,3 -3,47 10 10 5*2=10 10  
C 1 maksi 6 20 vehter Keiko Minna Haataja KOIKO 53,94 2,35 11,9 10 21,9 4*2=8 8 Mölli
C 3 mini 3 54 walter Esme Katja Kelloniemi HAU 41,35 4,26 -7,65 0 -7,65 (5+3)*2=16 16  
E 3 mini 5 54 walter Esme Katja Kelloniemi HAU 38,13 3,99 -4,87 0 -4,87 (5+3)*2=16 16  
E 3 maksi 18 112 x-rotu Cindy Tiia Posio KOIKO 52,94 3,17 5,94 0 5,94 5*2=10 10  
D 3 mini 3 54 walter Esme Katja Kelloniemi HAU 43,63 3,53 -5,37 0 -1,37 (5+3)*2=16 16 Tasoitus +4
D 1 maksi 5   lappor Pihka Sari Kumpuniemi KOIKO 53,26 2,89 4,25 5 9,25 5*2=10 10  
D 3 maksi 7 112 x-rotu Cindy Tiia Posio KOIKO 56,25 2,74 7,25 10 21,3 3*2=6 6 Tasoitus +4
D 1 maksi 8 17 auskel Tykky Heidi Parkkisenniemi KOIKO 57,9 2,66 8,9 10 18,9 4*2=8 8  
1.-3. osakisaan osallistuneet koirakot ovat mukana cupissa myös Rukan Roihuralleissa, mölliluokassa aiemmin kesällä kisanneet saavat pisteet virallisista kisoista mölliluokan cupiin. Kaikki Rukan Roihurallissa kisaavat saavat parhaasta kisaradastaan tuplapisteet (nollaradan +3 pistettä ja joukkueradalla 2.-3. lk aikatasoitus käytössä normaalisti), järjestys lasketaan kisaan osallistuvien cuppilaisten kesken (paras cuppilainen per startti = 1. sija virallisesta kisasijoituksesta riippumatta).
Joukkueradoilla otetaan aikatasoitus käyttöön, sillä kaikki ovat juosseet saman radan. Eli aikatasoitukset huomioiden eniten pisteitä saa kunkin kokoluokan koikolaisten 1. on koira, jolla on nopein aika ja vähiten virheitä. Jos mukana on useampi 0-tulos, aika ratkaisee jne., jotta koirat saadaan paremmuusjärjestykseen.

 

AGILITYN KUUSAMO CUP 2017 TULOKSET (3. osakilpailun jälkeen)    
Vauhtirata, kaikki Ohjaaja Seura Pisteet
1. Nyytti parsonrussellinterrieri Sofi Korva ** KOIKO 8
2. Pihka lapinporokoira Unna Anttila ** KOIKO 9
  Halla australianpaimenkoira Oula Anttila KOIKO 5
3. Onni kultainen noutaja Minna Haataja KOIKO 8
4. Kerttu x-rotuinen Paula Korpela KOIKO 3
           
Möllit, minit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Rio kääpiövillakoira Raija Heikkala KOIKO 5
2. Rinna borderterrieri Saila Hyrkäs KAS 4
           
Möllit, medit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Saaga polski owzcarek nizinny Riikka Juntunen KOIKO 9
1. Keiko venhäterrieri Minna Haataja KOIKO 5
3. Rio kääpiövillakoira Raija Heikkala KOIKO 4
           
           
Möllit, maxit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Vilma saksanpaimenkoira Riitta Törmänen KOIKO 15
           
           
           
Kisaavat, minit  Ohjaaja Seura Pisteet
- Esme walesinterrieri Katja Kelloniemi KOIKO 8
           
Kisaavat, medit Ohjaaja Seura Pisteet
-          
           
Kisaavat, maxit  Ohjaaja Seura Pisteet
1. Pihka lapinporokoira Mari Anttila KOIKO 16
1. Reetu kroatianpaimenkoira Heidi Parkkisenniemi KOIKO 9
3. Cindy x-rotuinen Tiia Posio KOIKO 8
4. Tykky australiankelpie Heidi Parkkisenniemi KOIKO 6
  Keiko venhäterrieri Minna Haataja KOIKO 3

 

Agilityn epäviralliset kilpailut, Kuusamo Cup 2017, 3. osakilpailu 15.8.2017            
*) Kyseinen koirakko osallistuu vaativamman luokan cup-kisaan, ei palkita alemmassa luokassa.         
**) Kesällä 2017 vauhtiradan cupiin on laskettu mukaan myös lapsiryhmän osallistujat koiran taitotasosta riippumatta.    
                     
VAUHTIRATA Tuomari: Jenni Runnakko                
Luokka: Vauhtirata Säkäryhmä: Kaikki       Ihanneaika:  20 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
2 Halla australianpaimenkoira Oula Anttila KOIKO 7,72 -12,28 0 -12,28 5  
3. Onni kultainen noutaja Minna Haataja KOIKO 11,80 -8,2 5 -8,2 4  
* Rinna borderterrieri Saila Hyrkäs KAS 5,07 -14,93 0 -14,93 --  
* Rio kääpiövillakoira Raija Heikkala KOIKO 6,56 -13,44 0 -13,44 --  
* Hetta dalmatiankoira Katja Sippola KOIKO     HYL HYL --  
                     
MÖLLIT Tuomari: Jenni Runnakko                
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika:  35 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Rio kääpiövillakoira Raija Heikkala KOIKO 13,78 -21,22 5 5 5  
2. Rinna borderterrieri Saila Hyrkäs KAS 14,47 -20,53 15 15 4  
* Aava labradorinnoutaja Katja Sippola KOIKO 17,31 -17,69 5 5 --  
                     
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika:  35 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Onni kultainen noutaja Minna Haataja KOIKO 35,34 0,34 35 35,34 --  
* Loki keskikokoinen villakoira Raija Heikkala KOIKO 13,78 -21,22 5 5 --  
                     
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika:  35 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Vilma saksanpaimenkoira Riitta Törmänen KOIKO 15,25 -19,75 5 5 5  
2. Pihka lapinporokoira Unna Anttila KOIKO 16,38 -18,62 5 5 --  
3. Keiko vehnäterrieri Minna Haataja KOIKO 17,44 -17,56 10 10 --  
-- Onni keeshond Jenni Tolonen KOIKO 10,25 -24,75 5 5 --  
                     
KISAAVAT Tuomari: Jenni Runnakko                
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika: 60 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Esme walesinterrieri Katja Kelloniemi KOIKO 26,44 2 -31,56 0 -31,56 8
-- Esme walesinterrieri Katja Kelloniemi KOIKO 24 2 -34 0 -34 --
                     
KISAAVAT Tuomari: Jenni Runnakko                
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika: 60 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Pihka lapinporokoira Mari Anttila KOIKO 33 0 -27 0 -27,00 8
2. Reetu kroatianpaimenkoira Heidi Parkkisenniemi KOIKO 28,37 0 -31,63 10 -31,63 4
3. Keiko vehnäterrieri Minna Haataja KOIKO 41,32 0 -18,68 15 15 3
4. Tykky australiankelpie Heidi Parkkisenniemi KOIKO 22,19 0 -37,81 20 20 2
-- Onni keeshond Jenni Tolonen KOIKO   0 -60 HYL HYL --

 

Agilityn epäviralliset kilpailut, Kuusamo Cup 2017, 2. osakilpailu 11.7.2017            
*) Kyseinen koirakko osallistuu vaativamman luokan cup-kisaan, ei palkita alemmassa luokassa.         
**) Kesällä 2017 vauhtiradan cupiin on laskettu mukaan myös lapsiryhmän osallistujat koiran taitotasosta riippumatta.    
                     
VAUHTIRATA Tuomari: Jenni Runnakko                
Luokka: Vauhtirata Säkäryhmä: Kaikki       Ihanneaika:  17 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Pihka lapinporokoira Unna Anttila ** KOIKO 13,18 -3,82 5 5,00 5  
2. Onni kultainen noutaja Minna Haataja KOIKO 14,88 -2,12 5 5,00 4  
3. Vilma saksanpaimenkoira Riitta Törmänen KOIKO 15,56 -1,44 10 -1,44 3  
* Saaga polski owzcarek nizinny Riikka Juntunen KOIKO 6,87 -10,13 0 -10,13 -  
* Fanny karjalankarhukoira Tiia Posio KOIKO 10,75 -6,25 0 -6,25 -  
                     
MÖLLIT Tuomari: Jenni Runnakko                
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika:  45 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Keiko venhäterrieri Minna Haataja KOIKO 37,03 -7,97 5 5 5  
2. Saaga polski owzcarek nizinny Riikka Juntunen KOIKO 38,44 -6,56 15 15 4  
                     
                     
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika:  45 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Vilma saksanpaimenkoira Riitta Törmänen KOIKO 23,60 -21,40 0 -21,40 5  
2. Pihka lapinporokoira Unna Anttila KOIKO 59,06 14,06 15 29,06 -  
                     
KISAAVAT Tuomari: Jenni Runnakko                
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Medi     Ihanneaika: 55 sekuntia    
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
- Keiko venhäterrieri Minna Haataja KOIKO     HYL HYL    
                     
KISAAVAT Tuomari: Jenni Runnakko                
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika: 55 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Cindy x-rotu Tiia Posio KOIKO 49,91 2 -3,09 0 -3,09 8
2. Reetu kroatianpaimenkoira Heidi Parkkisenniemi KOIKO 50,5 0 -4,50 10 10 4
3. Tykky australiankelpie Heidi Parkkisenniemi KOIKO 50,38 0 -4,62 15 15 3
4. Pihka lapinporokoira Mari Anttila KOIKO 56,94 0 1,94 20 21,94 2

 

Agilityn epäviralliset kilpailut, Kuusamo Cup 2017, 1. osakilpailu 19.6.2017            
*) Kyseinen koirakko osallistuu vaativamman luokan cup-kisaan, ei palkita alemmassa luokassa.         
**) Kesällä 2017 vauhtiradan cupiin on laskettu mukaan myös lapsiryhmän osallistujat koiran taitotasosta riippumatta.    
                     
VAUHTIRATA Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Vauhtirata Säkäryhmä: Kaikki       Ihanneaika:  25 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Nyytti parsonrussellinterrieri Sofi Korva ** KOIKO 5,13 -19,87 0 -19,87 8  
2. Pihka lapinporokoira Unna Anttila ** KOIKO 14,31 -10,69 5 5,00 4  
3. Kerttu x-rotuinen Paula Korpela KOIKO 84,97 59,97 25 84,97 3  
* Vilma saksanpaimenkoira Riitta Törmänen KOIKO 6,50 -18,5 0 -18,5 -  
* Saaga polski owzcarek nizinny Riikka Juntunen KOIKO 12,28 -12,72 5 5,00 -  
* Rio kääpiövillakoira Raija Heikkala KOIKO 23,81 -1,19 20 20,00 -  
                     
MÖLLIT Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika:  25 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Nyytti parsonrussellinterrieri Sofi Korva KOIKO 10,80 -14,20 0 -14,20 -  
2. Saaga polski owzcarek nizinny Riikka Juntunen KOIKO 12,31 -12,69 0 -12,69 5  
3. Rio kääpiövillakoira Raija Heikkala KOIKO 10,75 -14,25 5 5,00 4  
                     
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika:  25 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Pihka lapinporokoira Unna Anttila KOIKO 13,75 -11,25 0 -11,25 -  
2. Vilma saksanpaimenkoira Riitta Törmänen KOIKO 10,28 -14,72 5 -14,72 5  
                     
KISAAVAT Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Medi     Ihanneaika: 50 sekuntia    
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
- Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO     HYL HYL -  
                     
KISAAVAT Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika: 50 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Pihka lapinporokoira Mari Anttila KOIKO 40,84 0 -9,16 5 5 5
- Tykky australiankelpie Heidi Parkkisenniemi KOIKO       HYL HYL -
- Reetu kroatianpaimenkoira Heidi Parkkisenniemi KOIKO       HYL HYL -

KUUSAMO CUP 2016, TULOKSET 
Tulokset on laskettu 3 epävirallisen kisan sekä Rukan Roihurallien (virallinen kisa) perusteella. Ks. agility cupin säännöt

Vauhtirata, kaikki Ohjaaja Seura Pisteet
1. Rio keskikokoinen villakoira Raija Heikkala KOIKO 5
1. Ice bordercollie Kati Immonen KKK 5
2. Lumi alaskanhusky Mari Anttila KOIKO 4
           
Möllit, minit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 13
           
Möllit, medit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Sutki mittelspitz Tytti Mustonen KOIKO 9
2. Onni keeshond Jenni Tolonen KOIKO 8
           
Möllit, maxit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Fanny karjalankarhukoira Tiia Posio KOIKO 9
2. Pihka lapinporokoira Mari Anttila KOIKO 8
3. Nero isovillakoira Annika Käkelä KOIKO 4
           
Kisaavat, minit  Ohjaaja Seura Pisteet
-          
           
Kisaavat, medit  Ohjaaja Seura Pisteet
1. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 8
1. Kiippa parsonrussellinterrieri Aino Mansikka KOIKO 8
           
Kisaavat, maxit  Ohjaaja Seura Pisteet
1. Cindy x-rotuinen Tiia Posio KOIKO 12
2. Reetu kroatianpaimenkoira Heidi Parkkisenniemi KOIKO 10
3. Di bordercollie Kati Immonen KKK 5
3. Kuti kroatianpaimenkoira Tuula Kuntonen KOIKO 5

5.

Jytky belpai tervueren Kaisa Jauhiainen KOIKO 4

 

Agilityn epäviralliset kilpailut, Kuusamo Cup 2016, 3. osakilpailu 16.8.2016            
*) Kyseinen koirakko osallistuu vaativamman luokan cup-kisaan, ei palkita alemmassa luokassa.         
                     
VAUHTIRATA Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Vauhtirata Säkäryhmä: Kaikki       Ihanneaika:  20 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Rio kääpiövillakoira Raija Heikkala KOIKO 11,56 -8,44 10 10 5  
* Jeppe parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 6,88 -13,12 0 -13,12 -  
* Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 6,62 -13,38 0 -13,38 -  
                     
MÖLLIT Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika:  30 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 14,72 -15,28 0 -15,28 8  
2.  Rio kääpiövillakoira Raija Heikkala KOIKO 76,6 46,60 0 46,6 -  
* Jeppe parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 13,93 -16,07 0 -16,07 -  
                     
MÖLLIT Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika:  30 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Sutki mittelspitz Tytti Mustonen KOIKO 26,68 -3,32 10 10 5  
        KOIKO   -30,00   -30    
                     
KISAAVAT Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika: 50 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
  Nyytti parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO       hyl hyl -
  Jeppe parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO       hyl hyl -
  Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO       hyl hyl -
                     
KISAAVAT Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika: 50 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura   Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 44,44 0 -5,56 0 -5,56 8

 

Agilityn epäviralliset kilpailut, Kuusamo Cup 2016, 2. osakilpailu 12.7.2016            
*) Kyseinen koirakko osallistuu vaativamman luokan cup-kisaan, ei palkita alemmassa luokassa.         
                     
VAUHTIRATA Tuomari: Anne-Mari Määttä              
Luokka: Vauhtirata Säkäryhmä: Kaikki       Ihanneaika:  40 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Ice bordercollie Kati Immonen KKK 15,28 -24,72 10 10 5  
2. Lumi alaskanhusky Mari Anttila KOIKO 18,35 -21,65 10 10 4  
* Nero isovillakoira Annika Käkelä KOIKO 12,60 -27,40 0 -27,40 -  
* Fanny karjalankarhukoira Tiia Posio KOIKO 17,72 -22,28 0 -22,28 -  
* Kiippa parsonrussellinterrieri Aino Mansikka KOIKO 19,44 -20,56 10 10 -  
  Rio kääpiövillakoira Raija Heikkala KOIKO 51,03 11,03 HYL HYL -  
                     
MÖLLIT Tuomari: Anne-Mari Määttä              
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika:  60 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
* Kiippa parsonrussellinterrieri Aino Mansikka KOIKO 35,15 -24,85 15 15 -  
* Pate australiankelpie Mari Anttila KOIKO 24,28 -35,72 5 -30,72 -  
                     
MÖLLIT Tuomari: Anne-Mari Määttä              
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika:  46 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Fanny karjalankarhukoira Tiia Posio KOIKO 37,00 -23,00 5 5 5  
2. Nero isovillakoira Annika Käkelä KOIKO 33,8 -26,20 10 10 4  
* Cindy x-rotuinen Tiia Posio KOIKO 31,4 -28,60 0 -28,6 -  
* Reetu kroatianpaimenkoira Antti Untila KOIKO 29,94 -30,06 15 15 -  
                     
KISAAVAT Tuomari: Anne-Mari Määttä              
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika: 60 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Kiippa parsonrussellinterrieri Aino Mansikka KOIKO 33,08 4 -22,92 0 -22,92 5
* Pate australiankelpie Mari Anttila KOIKO 24,15 0 -35,85 10 10 -
  Zorro espanjanvesikoira Tessa Kokkonen KOIKO 28,92 4 -27,08 HYL HYL -
                     
KISAAVAT Tuomari: Anne-Mari Määttä              
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika: 60 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Di bordercollie Kati Immonen KKK 25,78 4 -30,22 5 5 5
2. Jytky belpai tervueren Kaisa Jauhiainen KOIKO 34,2 4 -21,8 5 5 4
3. Cindy x-rotuinen Tiia Posio KOIKO 50,38 0 -9,62 10 10 3
4. Reetu kroatianpaimenkoira Heidi Parkkisenniemi KOIKO 42,25 0 -17,75 20 20 2

 

 

Agilityn epäviralliset kilpailut, Kuusamo Cup 2016, 1. osakilpailu 21.6.2016            
*) Kyseinen koirakko osallistuu vaativamman luokan cup-kisaan, ei palkita alemmassa luokassa.         
                     
MÖLLIT Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika:  46 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 19,31 -26,69 5 5 5  
                     
MÖLLIT Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika:  46 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Onni keeshond Jenni Tolonen KOIKO 20,65 -25,35 0 -25,35 8  
2. Sutki mittelspitz Tytti Mustonen KOIKO 58,43 12,43 10 22,43 4  
* Pate australiankelpie Mari Anttila KOIKO 23,03 -22,97 15 15 -  
                     
MÖLLIT Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika:  46 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Pihka lapinporokoira Mari Anttila KOIKO 18,53 -27,47 0 -27,47 8  
2. Fanny karjalankarhukoira Tiia Posio KOIKO 54,6 8,60 15 23,6 4  
* Reetu kroatianpaimenkoira Antti Untila KOIKO 12,81 -33,19 0 -33,19 -  
* Kuti kroatianpaimenkoira Petra Kuntonen TORKK 13,5 -32,50 0 -32,5 -  
                     
KISAAVAT Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika: 60 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
  Nyytti parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 56,31 4 0,31 HYL HYL -
  Jeppe parsonrussellinterrieri Tessa Kokkonen KOIKO 61,16 0 1,16 HYL 0  
                     
KISAAVAT Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika: 60 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
  Jopo cockerspanieli Jenni Runnakko KOIKO 94,47 4 38,47 HYL HYL  
  Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 77,94 0 17,94 HYL HYL  
* Pate australiankelpie Jenni Runnakko KOIKO 71,22 0 11,22 HYL HYL  
  Zorro espanjanvesikoira Tessa Kokkonen KOIKO 53,84 4 -2,16 HYL HYL  
                     
KISAAVAT Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika: 60 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Kuti kroatianpaimenkoira Tuula Kuntonen KOIKO 53,84 4 -2,16 10 10 5
  Pihka lapinporokoira Mari Anttila KOIKO 162,19 0 102,19 HYL HYL  
  Reetu kroatianpaimenkoira Heidi Parkkisenniemi KOIKO 60,81 0 0,81 HYL HYL  
  Cindy x-rotuinen Tiia Posio KOIKO 82,47 0 22,47 HYL HYL  

 

 


 

KUUSAMO CUP 2015, LOPULLISET TULOKSET (4 osakilpailua)

Vauhtirata, kaikki Ohjaaja Seura Pisteet
1. Ninni husky Mari Aikio KOIKO 5
1. Jassu australianterrieri Paula Suominen/Ronja Pätsi KOIKO 5
1. Ruuti länsigöötanmaanpystykorva Nina Könönen KOIKO 5
4. Nero isovillakoira Annika Käkelä KOIKO 4
           
Möllit, minit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 15
           
Möllit, medit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Alma cockerspanieli Aino-Maija/Tarja Kokkila KOIKO 17
2. Sutki mittelspitz Tytti Mustonen KOIKO 14
           
Möllit, maxit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Cindy x-rotuinen Tiia Posio KOIKO 19
2. Pihka lapinporokoira Mari Aikio KOIKO 15
3. Fanny karjalan karhukoira Tiia Posio KOIKO 11
4. Poju australianpaimenkoira Mari Aikio KOIKO 5
5. Keiko vehnäterrieri Minna Haataja KOIKO 2
           
Kisaavat, minit  Ohjaaja Seura Pisteet
1. Nyytti parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 8
1. Vanilla parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 4
           
Kisaavat, medit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 18
           
Kisaavat, maxit  Ohjaaja Seura Pisteet
1. Mette bordercollie Pirkko Meskanen KOIKO 8
2. Zorro espanjanvesikoira Tessa Kokkonen KOIKO 5
3. Mira bordercollie Pirkko Meskanen KOIKO 4

6.9.2015 Agility Kuusamo Cup, 4. osakilpailu

VAUHTIRATA Tuomari: Tessa Kokkonen                
Luokka: Vauhtirata Säkäryhmä: Kaikki       Ihanneaika:  60 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Ruuti länsigöötanmaanpystykorva Nina Könönen KOIKO 39,50 -20,50 30 30 5  
2. Nero isovillakoira Annika Käkelä KOIKO 279,5 219,50 45 264,5 4  
* Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 58,72 -1,28 25 25 --  
* Keiko vehnäterrieri Minna Haataja KOIKO 44,5 -15,50 40 40 --  
* Ninni siperianhusky Mari Aikio KOIKO       HYL --  
                     
MÖLLIT Tuomari: Tessa Kokkonen                
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika:  50 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 32 -18 15 15 5  
                     
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika:  50 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Alma cockerspanieli Aino-Maija Kokkila KOIKO 29,56 -20,44 15 15 5  
                     
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika:  50 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Cindy x-rotuinen Tiia Posio KOIKO 33,4 -16,6 10 10 5  
2. Pihka lapinporokoira Mari Aikio KOIKO 36,12 -13,88 20 20 4  
3. Fanny karjalan karhukoira Tiia Posio KOIKO 60,78 10,78 10 20,78 3  
4. Keiko vehnäterrieri Minna Haataja KOIKO 42,5 -7,5 30 30 2  
* Jytky belgianpaimenkoira Kaisa Jauhiainen KOIKO 20,31 -29,69 10 10 --  
* Pate australiankelpie Jenni Runnakko KOIKO 20,6 -29,4 20 20 --  
                     
KISAAVAT Tuomari: Tessa Kokkonen                
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika: 55 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
  Jeppe parsonrussellinterrieri Sari Kumpuniemi KOIKO       HYL HYL --
  Nyytti parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO       HYL HYL --
                     
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika: 55 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
  Jopo cockerspanieli Sari Kumpuniemi KOIKO       HYL HYL --
  Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO       HYL HYL --
                     
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika: 55 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
  Aava labradorinnoutaja Katja Sippola  KOIKO       HYL HYL --
  Jytky belgianpaimenkoira tervueren Kaisa Jauhiainen KOIKO       HYL HYL --
  Pate australiankelpie Jenni Runnakko KOIKO       HYL HYL --

18.8.2015 Agility Kuusamo cup, 3. osakilpailu

VAUHTIRATA Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Vauhtirata Säkäryhmä: Kaikki       Ihanneaika:  25 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Jassu australianterrieri Paula Suominen KOIKO 14,90 -10,10 10 10 5  
2. Jassu australianterrieri Ronja Pätsi KOIKO 24,22 -0,78 10 10 --  
* Mette bordercollie Pirkko Meskanen   8,31 -16,69 0 -16,69 --  
* Cindy x-rotuinen Tiia Posio Posio 12,53 -12,47 0 -12,47 --  
* Fanny karjalan karhukoira Tiia Posio Posio 22,31 -2,69 0 -2,69 --  
                     
MÖLLIT Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika:  45 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 43,75 -1,25 25 25 5  
2. Jassu australianterrieri Paula Suominen KOIKO 113 68 60 128 --  
                     
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika:  45 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Sutki mittelspitz Tytti Mustonen KOIKO 65 20 35 55 5  
2. Alma cockerspanieli Aino-Maija Kokkila KOIKO 97 52 10 62 4  
                     
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika:  45 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Cindy x-rotuinen Tiia Posio Posio 27,6 -17,4 0 -17,4 8  
2. Fanny karjalan karhukoira Tiia Posio Posio 46,46 1,46 0 1,46 4  
3. Pihka lapinporokoira Mari Aikio KOIKO 29,94 -15,06 5 5 3  
* Jytky belgianpaimenkoira Kaisa Jauhiainen KOIKO 19,47 -25,53 0 -25,53 --  
* Mette bordercollie Pirkko Meskanen   25,91 -19,09 15 15 --  
                     
KISAAVAT Tuomari: Sari Kumpuniemi              
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika: 60 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
-- Vanilla parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO     -60   HYL --
-- Nyytti parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO   4 -56   HYL --
                     
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika: 60 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 56,62 0 -3,38 0 -3,38 8
                     
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika: 60 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Mette bordercollie Pirkko Meskanen   44,5 2 -13,5 0 -13,5 8
2. Mira bordercollie Pirkko Meskanen   40,84 4 -15,16 5 5 4
3. Jytky belgianpaimenkoira Kaisa Jauhiainen KOIKO 42,08 4 -13,92   HYL --
4. Pate australiankelpie Jenni Runnakko KOIKO 52,43 0 -7,57   HYL --


14.7.2015 Agilityepiksien 2.osakilpailun tulokset

Tuomarina Anne-Mari Määttä

Vauhtirata ihanneaika 15s

1.sija Mari Aikio ja husky Ninni Aika 49,53s (+34,53s) Ratavirheet 20 TULOS 54,53 Cup-pisteet 5

*Cupin ulkopuolella osallistui (kilpailee ylemmässä luokassa cupissa) Tiia Posio ja x-rotuinen Cindy Aika 6,97s (-8,03s) Ratavirheet 0 TULOS 0

Möllirata ihanneaika 45s

Medit
1.sija Tarja Kokkila ja cockerspanieli Alma Aika 30,41s (-14,59s) Ratavirheet 0 TULOS 0 Cup-pisteet 8
2.sija Tytti Mustonen ja mittelspitz Sutki Aika 39,91s (-5,09s) Ratavirheet 25 TULOS 25 Cup-pisteet 4

Maxit
1.sija Mari Aikio ja lapinporokoira Pihka Aika 30,34s (-14,66s) Ratavirheet 5 TULOS 5 Cup-pisteet 5
2.sija Tiia Posio ja x-rotuinen Cindy Aika 31,41s (-13,59s) Ratavirheet 10 TULOS 10 Cup-pisteet 4

Kisaavien rata ihanneaika 59s

Medit
1.sija Marita Heikkala ja keskikokoinen villakoira Loki Aika 71s (+12s) Ratavirheet 10 TULOS 22 Cup-pisteet 5

16.6.2015 Agilityepiksien 1.osakilpailun tulokset

Tuomarina Kaisa Jauhiainen

Möllirata ihanneaika 35s

Minit
1.sija Anne-Mari Määttä ja parsonrussellinterrieri Piika Aika 36,63s (+1,63s) Ratavirheet 15 TULOS 16,63 Cup-pisteet 5

Medit
1.sija Tytti Mustonen ja mittelspitz Sutki Aika 40,88s (+5,88s) Ratavirheet 15 TULOS 20,88 Cup-pisteet 5

*Cupin ulkopuolella osallistui (kilpailee eri koko luokassa) Jenni Tolonen ja keeshond Onni Aika 25,72s (-9,28s) Ratavirheet 5 TULOS 5

Maxit
1.sija Mari Aikio ja australianpaimenkoira Poju Aika 26,56s (-8,44s) Ratavirheet 5 TULOS 5 Cup-pisteet 5
2.sija Tiia Posio ja karjalankarhukoira Fanny Aika 38,97s (+3,97s) Ratavirheet 5 TULOS 8,97 Cup-pisteet 4
3.sija Mari Aikio ja lapinporokoira Pihka Aika 34,72s (-0,28s) Ratavirheet 15 TULOS 15 Cup-pisteet 3
4.sija Tiia Posio ja x-rotuinen Cindy Aika 42,78s (+7,78s) Ratavirheet 20 TULOS 27,78 Cup-pisteet 2

*Cupin ulkopuolella osallistui (kilpailee ylemmässä luokassa cupissa) Tessa Kokkonen ja espanjanvesikoira Zorro Aika 19,75s+4s=23,75 (-11,25s) Ratavirheet 5 TULOS 5

Kisaavien rata ihanneaika 48s

Minit
1.sija Anne-Mari Määttä ja parsonrussellinterrieri Nyytti Aika 34,61s+4s=38,61s (-9,39s) Ratavirheet 0 TULOS 0 Cup-pisteet 8
2.sija Anne-Mari Määttä ja parsonrussellinterrieri Vanilla Aika 34s (-14s) Ratavirheet 10 TULOS 10 Cup-pisteet 4

Medit
1.sija Marita Heikkala ja keskikokoinen villakoira Loki Aika 51,16s (+3,16s) Ratavirheet 0 TULOS 3,16 Cup-pisteet 5

Maxit
1.sija Tessa Kokkonen ja espanjanvesikoira Zorro Aika 38,06s+4s=42,06s (5,94s) Ratavirheet 15 TULOS 15 Cup-pisteet 5
*Katja Sippola ja labradorinnoutaja Aava Aika 52,12s+2s=54,12s (+6,12s) TULOS HYL
*Tessa Kokkonen ja australiankelpie Pate Aika 48,38s (+0,38s) TULOS HYL


 

AGILITYN KUUSAMO CUP 2014 TULOKSET (4 osakilpailua)
Vauhtirata, kaikki Ohjaaja Seura Pisteet
1. Pihka lapinporokoira Mari Aikio KOIKO 13
2. Onni keeshond Jenni Tolonen KOIKO 9
3. Jopo cockerspanieli Sari Kumpuniemi KOIKO 8
4. Sutki mittelspitz Tytti Mustonen KOIKO 6
           
Möllit, minit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Iines australianterrieri Paula Suominen KOIKO 13
2. Peppi mittelspitz Anne Määttä KOIKO 9
3. Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 4
           
           
Möllit, medit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 15
2. Hugo keskikokoinen villakoira Raija Heikkala KOIKO 4
           
Möllit, maxit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Poju australianpaimenkoira Heidi Hietala KOIKO 5
           
Kisaavat, minit  Ohjaaja Seura Pisteet
1. Nyytti parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 18
2. Vanilla parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 4
           
Kisaavat, maxit  Ohjaaja Seura Pisteet
1. Misti bordercollie Emmi Mustaniemi KOIKO 8
2. Pate australiankelpie Jenni Runnakko KOIKO 5
3. Jörö x-rotuinen Eveliina Väisänen KOIKO 4
4. Roosa hollanninpaimenkoira Eveliina Väisänen KOIKO 3

 Onnittelut kaikille cupissa menestyneille! Ensi kesänä kisataan taas!

Agilityn epäviralliset kilpailut, Kuusamo Cup 2014, 4. osakilpailu 4.9.2014 TULOKSET            
*) Kyseinen koirakko osallistuu vaativamman luokan cup-kisaan, ei palkita alemmassa luokassa.           
                     
VAUHTIRATA Tuomari: Saila Hyrkäs                
Luokka: Vauhtirata   Säkäryhmä: Kaikki       Ihanneaika:  30 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Jopo cockerspanieli Sari Kumpuniemi KOIKO 10,00 -20,00 0 -20 8  
2. Pihka lapinporokoira Mari Aikio KOIKO 19,88 -10,12 10 10 4  
3. Sutki mittelspitz Tytti Mustonen KOIKO 54,72 24,72 15 39,72 3  
* Viti siperianhusky Mari Aikio KOIKO 10,29 -19,71 0 -19,71 --  
* Cindy x-rotuinen Tiia Posio   15,1 -14,90 0 -14,9 --  
* Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 33,95 3,95 10 13,95 --  
                     
MÖLLIT Tuomari: Saila Hyrkäs                
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika:  40 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Peppi mittelspitz Anne Määttä KOIKO 38,6 -1,4 20 20 5  
* Vanilla parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 18,41 -21,59 HYL HYL    
                     
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika:  40 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 26,06 -13,94 10 10 5  
                     
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika:  40 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
  Cindy x-rotuinen Tiia Posio   62 22 HYL HYL 0  
                     
KISAAVAT Tuomari: Elina Laakkonen                
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika: 50 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Nyytti parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 36,85 4 -9,15 0 0 8
  Vanilla parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 95 0 45 HYL HYL 0
                     
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika: 50 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 53,06 0 3,06 HYL HYL 0
                     
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika: 50 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Pate australiankelpie Jenni Runnakko KOIKO 75 0 25 HYL HYL 0

 

Agilityn epäviralliset kilpailut, Kuusamo Cup 2014, 3. osakilpailu 19.8.2014 TULOKSET          
*) Kyseinen koirakko osallistuu vaativamman luokan cup-kisaan, ei palkita alemmassa luokassa.         
                     
VAUHTIRATA Tuomari: Anne-Mari Määttä              
Luokka: Vauhtirata Säkäryhmä: Kaikki       Ihanneaika:  30 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Pihka lapinporokoira Mari Aikio KOIKO 37,41 7,41 25 32,41 5  
2. Onni keeshond Jenni Tolonen KOIKO 58,19 28,19 35 63,19 4  
                     
                     
MÖLLIT Tuomari: Anne-Mari Määttä              
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika:  50 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 30,31 -19,69 5 5 5  
                     
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika:  50 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
* Pate australiankelpie Jenni Runnakko KOIKO 27,81 -22,19 15 15 --  
                     
KISAAVAT Tuomari: Anne-Mari Määttä              
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika: 55 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Nyytti parsonrussellinterrieri Sari Kumpuniemi KOIKO 44,07 4 -6,93 5 5 5
                     
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika: 55 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 53,87 0 -1,13 10 10 --
                     
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika: 55 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Pate australiankelpie Jenni Runnakko KOIKO 43,68 0 -11,32 30 30 5
-- Jytky belgianpaimenkoira terv. Kaisa Jauhiainen KOIKO 46,06 4 -4,94 HYL HYL --

 

Agilityn epäviralliset kilpailut, Kuusamo Cup 2014, 2. osakilpailu 22.7.2014 TULOKSET          
*) Kyseinen koirakko osallistuu vaativamman luokan cup-kisaan, ei palkita alemmassa luokassa.         
                     
VAUHTIRATA Tuomari: Emmi Mustaniemi              
Luokka: Vauhtirata Säkäryhmä: Kaikki       Ihanneaika:  15 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Onni keeshond Jenni Tolonen KOIKO 20,22 5,22 15 20,22 5  
2. Pihka lapinporokoira Mari Aikio KOIKO 25,64 10,64 10 20,64 4  
3. Sutki mittelspitz Tytti Mustonen KOIKO 58,34 43,34 35 78,34 3  
* Iines australianterrieri Ronja Pätsi KOIKO 15,13 0,13 0 0,13 --  
                     
MÖLLIT Tuomari: Emmi Mustaniemi              
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika:  30 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Iines australianterrieri Paula Suominen KOIKO 39,71 9,71 0 9,71 5  
2. Peppi mittelspitz
Anne Määttä
KOIKO 31,47
1,47
10 11,47
4  
                     
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika:  30 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
* Pate australiankelpie Jenni Runnakko KOIKO 27,09 -2,91 20 20 --  
                     
KISAAVAT Tuomari: Kaisa Jauhiainen              
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika: 85 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
  Jörö x-rotuinen Eveliina Väisänen KOIKO 53,47 0 -31,53 HYL HYL --
  Pate australiankelpie Jenni Runnakko KOIKO 52,59 0 -32,41 HYL HYL --
  Misti bordercollie Emmi Mustaniemi KOIKO 61,63 2 -21,37 HYL HYL --
  Roosa hollanninpaimenkoira Eveliina Väisänen KOIKO 53,62 0 -31,38 HYL HYL --

 

Agilityn epäviralliset kilpailut, Kuusamo Cup 2014, 1.osakilpailu 17.6.2014 TULOKSET          
Tuomari: Sari Kumpuniemi                
*) Kyseinen koirakko osallistuu vaativamman luokan cup-kisaan, ei palkita alemmassa luokassa.         
                     
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika:  35 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Iines australianterrieri Paula Suominen KOIKO 22,06 -12,94 0 -12,94 8  
2. Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 21,6 -13,4 10 10 4  
* Maisa kääpiösnautseri Saila Hyrkäs KOIKO 23,43 -11,57 5 5 --  
                     
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika:  35 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 18,34 -16,66 5 5 5  
2. Hugo keskikokoinen villakoira Raija Heikkala KOIKO 37,75 2,75 10 12,75 4  
                     
Luokka: Möllit   Säkäryhmä: Medi       Ihanneaika:  35 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet  
1. Poju australianpaimenkoira Heidi Hietala KOIKO 17,44 -17,56 5 5 5  
                     
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Mini       Ihanneaika: 65 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Nyytti parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 31,72 4 -29,28 5 5 5
2. Vanilla parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 40,82 0 -24,18 10 10 4
                     
Luokka: Kisaavat   Säkäryhmä: Maksi       Ihanneaika: 65 sekuntia  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikatasoitus Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Misti bordercollie Emmi Mustaniemi KOIKO 30,25 2 -32,75 0 -32,75 8
2. Jörö x-rotuinen Eveliina Väisänen KOIKO 36,34 0 -28,66 0 -28,66 4
3. Roosa hollanninpaimenkoira Eveliina Väisänen KOIKO 38,72 0 -26,28 10 10 3

 

AGILITYN KUUSAMO CUP 2013 LOPULLINEN TULOS    
Luokkien cup voittajien palkintolelut sponsoroi Kuusamon Musti & Mirri.  
   
Vauhtirata, kaikki Ohjaaja Seura Pisteet
1. Iines australianterrieri Paula Suominen KOIKO 13
2. Peppi mittelspitz Anne Määttä  KOIKO 10
3. Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 8
4. Luna welsh corgi Juho Mustonen   5
5. Veijo pumi Niina Karjalainen KOIKO 4
6. Jallu cockerspanieli Teemu Torvinen KOIKO 3
           
Möllit, minit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Maisa kääpiösnautseri Saila Hyrkäs KOIKO 10
2. Wiivi kääpiösnautseri Saila Hyrkäs KOIKO 4
           
Möllit, medit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Jaska pumi Niina Karjalainen KOIKO 15
2. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 10
3. Alma cockerspanieli Aino-Maija Kokkila KOIKO 9
4. Lady cockerspanieli Annika Korva KOIKO 4
           
Möllit, maxit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Isla belpai tervueren Outi Riekki KOIKO 10
           
Kisaavat, minit  Ohjaaja Seura Pisteet
1. Nyytti parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 8
           
Kisaavat, maxit  Ohjaaja Seura Pisteet
1. Misti bordercollie Emmi Mustaniemi KOIKO 9
2. Jytky belpai tervueren Kaisa Jauhiainen KOIKO 8

 

Agilityn epäviralliset kilpailut, Kuusamo Cup 2013, 3.osakilpailu 05.09.2013 TULOKSET        
Tuomarit: vauhtirata ja möllit Heidi Parkkisenniemi, kisaavat Paula Suominen           
*) Kyseinen koirakko osallistuu vaativamman luokan cup-kisaan, ei palkita alemmassa luokassa.       
Luokka: vauhtirata Säkäryhmä: kaikki       Ihanneaika: 35s  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
1. Iines australianterrieri Paula Suominen KOIKO 32,63 -2,37 5 5 5
2. Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 25,28 -9,72 10 10 4
3. Peppi mittelpitz Anne Määttä KOIKO 24,4 -10,6 15 15 3
4. Veijo pumi Niina Karjalainen KOIKO 32,84 -2,16 15 15 2
                   
Luokka: möllit   Säkäryhmä: mini       Ihanneaika: 60s  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup-pisteet
* Vanilla parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 52,22 -7,78 30 30 0
                   
Luokka: möllit   Säkäryhmä: medi       Ihanneaika: 60s  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirhe Tulos Cup-pisteet
1. Jaska pumi Niina Karjalainen KOIKO 39,34 -20,66 10 10 5
2. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 50,22 -9,78 15 15 4
3. Alma cockerspanieli Aino-Maija Kokkila KOIKO 53,88 -6,12 25 25 3
                   
Luokka: möllit   Säkäryhmä: maxi       Ihanneaika: 60s  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirhe Tulos Cup-pisteet
1. Isla belgianpaimenkoira Outi Riekki KOIKO 66,65 6,65 35 35 5
* Misti bordercollie Emmi Mustaniemi KOIKO 30,19 -29,81 0 0 0
                   
Luokka: kisaavat   Säkäryhmä: mini       Ihanneaika: 80s  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirhe Tulos Cup-pisteet
  Nyytti parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 57 -19   HYL 0
  Vanilla parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 123,13 53,13   HYL 0
                   
Luokka: kisaavat   Säkäryhmä: medi       Ihanneaika: 80s  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirhe Tulos Cup-pisteet
  Jaska pumi Niina Karjalainen KOIKO 76,69 -3,31   HYL 0
                   
Luokka: kisaavat   Säkäryhmä: maxi       Ihanneaika: 80s  
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirhe Tulos Cup-pisteet
  Misti bordercollie Emmi Mustaniemi KOIKO 62,28 -17,72   HYL 0
  Reetu kroatianpaimenkoira Heidi Parkkisenniemi KOIKO 56,4 -23,6   HYL

0

 

 Koillismaan Koirakerho, Agility Cup 2013

           
Tulokset 22.8.2013 Tuomari:  Jenni Runnakko        
*) Kyseinen koirakko osallistuu vaativamman luokan cup-kisaan, ei palkita alemmassa luokassa.   
                   
Luokka: VAUHTIRATA Säkäryhmä: KAIKKI     Ihanneaika: 17,00    
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup
1. Iines australianterrieri Paula Suominen KOIKO 10,16 -6,84 0 0,00 8
2. Piika parsonrusselinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 12,59 -4,41 5 5,00 4
3. Peppi mittelspitz Anne Määttä KOIKO 14,28 -2,72 5 5,00 3
4. Veijo pumi Niina Karjalainen KOIKO 23,56 6,56 15 21,56 2
                   
Luokka: MÖLLIT Säkäryhmä: MINI     Ihanneaika: 47,00    
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aikavirhe Ratavirheet Tulos Cup
1. Maisa kääpiösnautseri Saila Hyrkäs KOIKO 46,47 -0,53 15 15,00 5
2. Peppi mittelspitz Anne Määttä KOIKO 40,88 -6,12 20 20,00 ---
3. Wiivi kääpiösnautseri Saila Hyrkäs KOIKO 55,22 8,22 25 33,22 4
4. Iines australianterrieri Paula Suominen KOIKO 97,13 50,13 40 90,13 ---
* Vanilla parsonrusselinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 30,90 -16,10 10 10,00 ---
                   
Luokka: MÖLLIT Säkäryhmä: MEDI     Ihanneaika: 47,00    
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aika-virhe Rata-virheet Tulos Cup
1. Jaska pumi Niina Karjalainen KOIKO 41,53 -5,47 10 10,00 5
2. Lady cockerspanieli Annika Korva KOIKO 49,07 2,07 15 17,07 4
3. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 57,53 10,53 15 25,53 3
4. Alma** cockerspanieli Aino-Maija Kokkila KOIKO 75,00 28,00 25 53,00 2
** Tämä koirakko sai Tuomarin Tsemppipalkinnon hienosta edistymisestä.
 
   
             
Luokka: MÖLLIT Säkäryhmä: MAXI     Ihanneaika: 47,00    
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Aika-virhe Rata-virheet Tulos Cup
1. Isla belpai tervueren Outi Riekki KOIKO 53,16 6,16 40 46,16 5
* Misti bordercollie Emmi Mustaniemi KOIKO 27,16 -19,84 0 0,00 ---
* Jytky belpai tervueren Kaisa Jauhiainen KOIKO 33,32 -13,68 hyl hyl ---
-- Mosku suomenlapinkoira Tytti Mustonen KOIKO 44 -3,00 hyl hyl ---
(Mölliluokassa hylkäävät virheet muutetaan 5 virhepisteeksi. Kaikki esteet tulee kuitenkin suorittaa, jotta saa tuloksen.)
                   
Luokka: KISAAVAT Säkäryhmä: MINI     Ihanneaika: 54,00    
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Tasoitus Aika-virhe Rata-virheet Tulos
1. Nyytti parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 41,29 4,00 -8,71 0 0,00
-- Vanilla parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 50,59 0,00 -3,41 hyl hyl
-- Maisa kääpiösnautseri Saila Hyrkäs KOIKO 58,18 0,00 4,18 hyl hyl
                   
Luokka: KISAAVAT Säkäryhmä: MEDI     Ihanneaika: 54,00    
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Tasoitus Aika-virhe Rata-virheet Tulos
-- Lady cockerspanieli Annika Korva KOIKO 47,81 0,00 -6,19 hyl hyl
                   
Luokka: KISAAVAT Säkäryhmä: MAXI     Ihanneaika: 54,00    
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika Tasoitus Aika-virhe Rata-virheet Tulos
1. Jytky belpai tervueren Kaisa Jauhiainen KOIKO 37,65 0,00 -16,35 0 0,00
2. Misti bordercollie Emmi Mustaniemi KOIKO 49,75 0,00 -4,25 15 15,00
                   
Agilityn Kuusamo Cup 2013, tilanne 2. osakilpailun jälkeen          
Vauhtirata, kaikki Ohjaaja Seura Pisteet        
1. Iines Australianterrieri Paula Suominen KOIKO 8        
2. Peppi mittelspitz Anne Määttä  KOIKO 7        
3. Luna welsh corgi Juho Mustonen   5        
4. Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 4        
5. Jallu cockerspanieli Teemu Torvinen KOIKO 3        
6. Veijo pumi Niina Karjalainen KOIKO 2        
                   
Möllit, minit Ohjaaja Seura Pisteet        
1. Maisa kääpiösnautseri Saila Hyrkäs KOIKO 10        
2. Wiivi kääpiösnautseri Saila Hyrkäs KOIKO 4        
                   
Möllit, medit Ohjaaja Seura Pisteet        
1. Jaska pumi Niina Karjalainen KOIKO 10        
2. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 6        
3. Alma cockerspanieli Aino-Maija Kokkila KOIKO 6        
4. Lady cockerspanieli Annika Korva KOIKO 4        
                   
Möllit, maxit Ohjaaja Seura Pisteet        
1. Isla belpai tervueren Outi Riekki KOIKO 5        
                   
Kisaavat, minit Ohjaaja Seura Pisteet        
1. Nyytti parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 8        
                   
Kisaavat, maxit  Ohjaaja Seura Pisteet        
1. Misti bordercollie Emmi Mustaniemi KOIKO 9        
2. Jytky belpai tervueren Kaisa Jauhiainen KOIKO 8        

 

Agility Kuusamo Cup 2013, 1. osakilpailu 18.7.2013, tuomari Anne-Mari Määttä
*) Kyseinen koirakko osallistuu vaativamman luokan cup-kisaan, ei palkita alemmassa luokassa.
18.7.2013 tulokset aikoineen ja virhepisteineen >> 

Luokka: VAUHTIRATA Säkäryhmä: KAIKKI
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika / Tulos / Cup
1. Luna welsh corgi Juha Mustonen 9,97 / 5,00 / 5
2. Peppi mittelspitz Anne Määttä 15,68 / 13,68 / 4
3. Jallu cockerspanieli Teemu Torvinen KOIKO 66,63 / 114,63 / 3

Luokka: MÖLLIT Säkäryhmä: MINI
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika / Tulos / Cup
1. Maisa kääpiösnautseri Saila Hyrkäs KOIKO 28,66 / 5,00 / 5
* Jeppe parsonrussellinterrieri Sari Kumpuniemi KOIKO 15,28 / 5,00 / ---

Luokka: MÖLLIT Säkäryhmä: MEDI
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika / Tulos / Cup
1. Jaska pumi Niina Karjalainen KOIKO 23,81 / 10,00 / 5
2. Alma cockerspanieli Aino-Maija Kokkila KOIKO 30,66 / 10,00 / 4
3. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 34,25 / 10,00 / 3

Luokka: MÖLLIT Säkäryhmä: MAXI
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika / Tulos / Cup
* Misti bordercollie Emmi Mustaniemi KOIKO 17,00 / 5,00 / ---

Luokka: KISAAVAT Säkäryhmä: MINI
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika / Tasoitus / Tulos / Cup
--- Jeppe parsonrussellinterrieri Sari Kumpuniemi KOIKO 39,91 / 0,00 / hyl ---

Luokka: KISAAVAT Säkäryhmä: MAXI
Sij. Koira Koiran rotu Ohjaajan nimi Seura Aika / Tasoitus / Tulos / Cup
1. Misti bordercollie Emmi Mustaniemi KOIKO 42,66 / 0,00 / 5,00 / 5
--- Reetu kroatianpaimenkoira Heidi Parkkisenniemi KOIKO 59,84 / 0,00 / hyl / ---


 

Agilityn Kuusamo Cup 2012, lopulliset tulokset

Vauhtirata, kaikki Ohjaaja Seura Pisteet
1. Laku bretoni Aino-Maija Kokkila KOIKO 17
2. Pimu kultainennoutaja Arja Lohi POSIO 13
3. Mosku suomenlapinkoira Tytti Mustonen KOIKO 9
4. Alma cockerspanieli Heidi Kokkila KOIKO 8
5. Fanny kääpiövillakoira Päivi Hannula KOIKO 2
6. Wiivi kääpiösnautseri Saila Hyrkäs KOIKO 1
           
Möllit, minit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Vanilla parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 20
           
Möllit, medit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Loki kk villakoira Marita Heikkala KOIKO 13
2. Jaska pumi Niina Karjalainen KOIKO 8
3. Viola basenji Sanna Kortelainen HSKH 5
3. Maisa kääpiösnautseri Saila Hyrkäs KOIKO 5
           
Möllit, maxit   Ohjaaja Seura Pisteet
1. Reetu kroatianpaimenkoira Heidi Parkkisenniemi KOIKO 18
2. Roosa hollanninpaimenkoira Eveliina Väisänen KOIKO 9
3. Viti siperianhusky Mari Aikio KOIKO 4
3. Misti bordercollie Emmi Mustaniemi KOIKO 4
           
Kisaavat, minit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Nyytti parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 5
           
Kisaavat, maxit  Ohjaaja Seura Pisteet
1. Peter kooikerhondje Anne Trygg RAUMA 8
2. Sade kooikerhondje Anne Trygg RAUMA

4

Osakilpailujen tulokset 2012 aikoineen ja virhepisteineen:

6.9.2012

19.7. ja 23.8.

19.6.2012


Agility Cup 2011, osakilpailujen tulokset 2011 aikoineen ja virhepisteineen:

3.9.2011

17.8.2011 ja videoita Youtubessa 

20.7.2011 ja videoita Youtubessa

21.6.2011

 


Koirakerhon epävirallinen Agility-Cup 2010; tulokset

Möllit/minit:     
1. Linda Laaksonen & Veeruska 5 p
1. Sari Kumpuniemi & Jeppe 5 p  
1. Anne-Mari Määttä & Vanilla 5 p
Möllit/maxit:    
1. Anna-Liisa Aikio & Säde  11 p
1. Maria Kärnä & Roku  11 p
1. Tarja Paananen & Lili  11 p
4. Jenni Runnakko & Urho  7 p
5. Mari Aikio & Istna  4 p
6. Paula Suominen & Asta  2 p
7. Heidi Hietala & Alex  1 p
Kisaavat/maxit:   
1. Sanna Jyrävänkoski & Källi 10 p
2. Jenni Runnakko & Aulis  5 p

Kuvia kisoista 29.9.2010:
http://picasaweb.google.com/SariRuka/AgilityCup2992010?feat=directlink
Videot kisasuorituksista: http://www.youtube.com/sariruka

Teemu Torvisen kuvaamia kuvia 1.9.2010:
http://picasaweb.google.com/SariRuka/AgilityCup192010?feat=directlink 

Videoita 1.9.2010:
http://www.youtube.com/sariruka

Kuvia ja videoita saa lainata vapaasti.


AGILITYN KUUSAMO-CUPIN LOPULLISET PISTEET 2009

ALOITTELIJAT/MAXI

1. Maria Kärnä ja espanjanvesikoira Roku                                              9

2. Tea Kutila ja espanjanvesikoira Kamu                                                 5

3. Päivi Åhman ja australianpaimenkoira Ruka                                        3

4. Marjaana Ahokumpu ja australianpaimenkoira Bimi                            2

5. Heidi Parkkisenniemi ja siperianhusky Nada                                        1

ALOITTELIJAT/MEDI

1. Leena Poussu ja keeshond Missi                                                       15

ALOITTELIJAT/MINI

1. Tarja Korhonen ja kääpiösnautseri Venni                                           18

2. Anniina Heikkilä ja jackrussellinterrieri Tuisku                                       10

3. Linda Laaksonen ja jackrussellinterrieri Veeruska                                 9

4. Katariina Kämäräinen ja australianterrieri Tatu                                     4

5. Anne-Mari Määttä ja parsonrussellinterrieri Vanilla                                3

6. Sari Kumpuniemi ja parsonrussellinterrieri Jeppe                                 1

MÖLLIT/MAXI

1. Sanna Jyrävänkoski ja australianpaimenkoira Ketku                         16

2. Mari Aikio ja australiankelpie Pate                                                     11

3. Anna-Liisa Aikio ja samojedinkoira Säde                                           10

4. Tarja Paananen ja australianpaimenkoira Lili                                       8

5. Jenni Runnakko ja irlanninsetteri Urho                                               7

6. Elina Laakkonen ja labradorinnoutaja Nuka                                       4

7. Maria Kärnä ja espanjanvesikoira Roku                                              3

8. Inkeri Kajava ja kooikerhondje Max                                                  2

9. Mika Tauriainen ja sekarotuinen Vili                                                   1

9. Mika Tauriainen ja lapinporokoira Luna                                             1

10. Laura Määttä ja sekarotuinen Lulu                                                  0

MÖLLIT/MEDI

1. Leena Poussu ja keeshond Missi                                                        10

MÖLLIT/MINI

1. Linda Laaksonen ja jackrussellinterrieri Veeruska                               11

2. Mari Aikio, Anne-Mari Määttä ja parsonrussellinterrieri Nyytti               9

3. Elina Laakkonen ja cavalier Tiuhti                                                      5

4. Tarja Korhonen ja kääpiösnautseri Venni                                           4

4. Anniina Heikkilä ja jackrussellinterrieri Tuisku                                      4

4. Mirella Jutila ja kääpiöpinseri Kidi                                                        4

5. Tarja Korhonen ja kääpiösnautseri Martti                                          3

6. Katariina Kämäräinen ja australianterrieri Tatu                                   1

KISAAVAT/MAXI

1. Sanna Jyrävänkoski ja snautseri Källi                                                 16

2. Mika Tauriainen ja sekarotuinen Vili                                                    12

3. Elina Laakkonen ja labradorinnoutaja Nuka                                       10

4. Jenni Runnakko ja irlanninsetteri Aulis                                                4

5. Niina Karjalainen ja pumi Bobo                                                           3

6. Mari Aikio ja alaskanhusky Siren                                                         0

KISAAVAT/MINI

1. Sari Kallio ja kääpiövillakoira Rane                                                    5

2. Päivi Rautiainen ja kääpiövillakoira Mimmi                                         0

AGILITYN KUUSAMO CUP 2014 TILANNE 1. OSAKILPAILUN JÄLKEEN  
Möllit, minit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Iines australianterrieri Paula Suominen KOIKO 8
2. Piika parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 4
           
Möllit, medit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Loki keskikokoinen villakoira Marita Heikkala KOIKO 5
2. Hugo keskikokoinen villakoira Raija Heikkala KOIKO 4
           
Möllit, maxit Ohjaaja Seura Pisteet
1. Poju australianpaimenkoira Heidi Hietala KOIKO 5
           
Kisaavat, minit  Ohjaaja Seura Pisteet
1. Nyytti parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 5
1. Vanilla parsonrussellinterrieri Anne-Mari Määttä KOIKO 4
           
Kisaavat, maxit  Ohjaaja Seura Pisteet
1. Misti bordercollie Emmi Mustaniemi KOIKO 8
2. Jörö x-rotuinen Eveliina Väisänen KOIKO 4
3. Roosa hollanninpaimenkoira Eveliina Väisänen KOIKO 3